RegistraceRezervaceHome
Menu
Přihlášení
  přihlásit automaticky
Bankovní spojení

1220491045/3030 Air bank
info linka: +420 777 320 815

Loga partnerů


Generální partner
Hlavní partner
Partner
Reklama

Novinky
Trénink STICKHANDLINGU...VÍTE CO TO VLASTNĚ JE?

Ahoj všem z T4you,

KLUBOVÝ trénink na ledě je samozřejmě osou hokejové přípravy a v každém oddíle mají svůj recept jak dosáhnout co nejlepších výsledků.

Když píšu slovo "výsledky", tak tím nemyslím výsledky utkání. V mládežnických kategoriích je důležité vítězit, ale je třeba, aby samotná hra byla podpořena co nejširším výběrem hráčů, kteří mají co nejlépe zvládnutné herní dovednosti jednotlivce.

Je třeba výborně bruslit, mít co nejlepší zrychlení na několika metrech bez puku, ale i s pukem. Hokejista musí být schopný rychle měnit směr, umět rychlou krátkou kličku, ale i dlouhou s vybruslením a mnoho dalších dovedností. Je toho plno, co musí hráč umět, aby dokázal ve hře vyřešit herní cituaci 1-1 a tím dokázat s týmem přečíslit soupeře.

A tady naše tréninky vhodně doplňují přípravu v klubech. Na kvalitní trénink STICKHANDLINGU a VYLEPŠENÍ STŘELBY musí hráč dát mnohem více, než trénink v klubu v 25-ti hráčích na ledě.

Stichandling je speciální trénink na rozvoj obratnosti rukou na hokejce. Aby trénink byl opravdu účinný, je k tomu třeba výborně kontrolovat pohyb těla. Umět koordinovat a to v rychlosti nejen nohy, ruce, ale i celé tělo, které musí fungovat ve vzájemné rytmu. Celý pohyb musí být správně posunut do těžiště, tak aby hráč dokázal pohyb aplikovat i do pohybu na ledě.

Bez dobře zvládnutého pohybu, je trénink STICHANDLIGU většinou kontraproduktivní a hráč se může negativně učit více zlozvyků.

Když pomineme důležitost pohybu, tak je třeba hráče od nejmladších kategorií učit správné držení hokejky. Tady je hned na začátku mnoho chyb. Hodně trenérů nepřikládá těmto začátku dostatečnou pozornost. Přitom správné držení hole velmi v budoucnu ovlivňuje a limituje pohyb s holí do forehandu a backhandu. Dokonce to nabourává celou přirozenost pohybu.

Je třeba naučit kluky s holí správné držení těla. To se skládá s posazení těžiště do stehenních svalů, rovných zad s vystrčením kyčlí a hlavou ve vzpřímené poloze.

Můžeme konečně začít s tréninkem...trénuje se nejen s pukem, kterým to vlastně spíše končí, ale z různě těžkými a materiálně různými kuličkami. Jsou i speciálně upravé imitace puku, které mají různé váhy a vylepšené vlastnosti zkluznosti. Kluci se učí mít volně ruce od těla, driblovat na krátko, ale i dlouho s přenášením těla. Trénuje se na místě, v krátkém pohybu s přenesením váhy nebo v pohybu. Trénují se kličky, stahovačky, obhazovačky i prohazovačky.

Ke stickhandlingu patří i šikovnost na přihrávce. Hráč se hned od začátku učí správně povolit přihrávku, při nahrávce využívat přenešení váhy a těžiště. Sledovat a vnímat spoluhráče. Stále pracovat s holí u ledu. Umět zpracovat přihrávku na obě strany hokejky.

Poslední hlavní disciplínou je střelba. Tento trénink je v klubech časově hodně ořezáván a přitom všem našim hokejistům chybí koncovka. Při střele je třeba  využít váhy těla, koordinace pohybu, ale i zpevnění břicha. Kluci se učí základní model střelby - střela tahem ze správné nohy. Celé to vychází ze správně zvládnuté techniky přihrávky. Ale to je jen začátek. Dnešní hokej je stále rychlejší a rychlejší. Není čas na dlouhé nápřáhy. Kluky učíme rychlou střelu před tělem, právě s využitím šikovnosti v koordinaci těla, švihu a přesnosti celkového pohybu se zapojením všech partií těla.

Mohl bych tu na toto téma napsat článek na několik stránek. Vypsat vám chyby, které si kluci nosí z nedostatečného tréninku. Ale my chceme myslet pozitivně. Kluci v jakém-koliv věku mají reálnou možnost pod vedením dobrého trénéra svou techniku na hokejce a v samotné střelbě, viditelně vylepšit.

Proto nekupujte drahé tréninkové pomůcky. Nepřekopávajte zahrady a pokoje...stejně se klukům samostatně špatně trénuje. Není zaručeno, že když trénuje sám, že se učí opravdu správnou techniku.

Využijte tréninku Tomáše Floriána. Tomáš vede tréninky pravidelně na ZS Slavia Praha v prostorách hokejové akademie. Tréninky jsou zatím omezeny časově a i dny, kdy je prostor pro vedení tréninku volný.

Už brzo, od Nového Roku, sami vytváříme pro naše hráče, co chtějí na svém výkonu céleně pracovat, nové tréninkové podmínky....sledujte naše stránky a už brzo dostanete nové informace o připravovaném překvapení pro všechny hokejisty.

Těšíme se na Vás na ledě!!

Čumpes a tým T4you.Vyhledávání
Rozpis ledové plochy
únor 2024 »
PUSČPSN
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   


Časový rozpis pro 24.02.2024
od do co


T4YOU Chat
Fotogalerie

Podpoříme Ty menší, aby jednou byli i oni Ti větší.- ilustrační fota

Kemp Popovice

Trenink slavia 2010 - kemp

Pavel Horváth

Trénink pro Ríšu

Trénink s Michalem Supem

Nadační trénink pro Aničku
Nově registrovaní hráči T4you
Denis Borovicka detail
Viktorie Adámková detail
David Balý detail
Andrej Václavík detail
Alex Podešva detail
Antonín Marsa detail
Martin Miňovský detail
Lukáš Přibyl detail
Mikuláš Palička detail
Sebastian Netopil detail
Počet hráčů celkem: 1742